بستن منافذ باز روی پوست با روشی ساده

شستن پوست با صابون می تواند در ایجاد روزنه روی پوست تاثیرات مختلفی بگذارد برای رفع این روزنه های پوستی از چه راهکارهایی می توانیم کمک بگیریم بستن این منافذ از چه طریقی امکانپذیر خواهد بود لایه برداری تا چه حد در رفع این منافذ از روی پوست کمک میکند برای خلاصی از  این روزنه ها متخصصین پوست و مو چه پیشنهاداتی به ما میکنند ؟

 

 نباید به فکر بستن منافذ یا روزنه پوستی بود،بستن این منافذ باعث مسدود شدن محل خروج چربی از غدد شده و سبب ایجاد جوش صورت می شوند.

 روزنه یا همان منافذ پوستـی در حقیقت محل خـروج چربـی از غدد چربی است، در برخی افراد که این غدد تا حدودی فعال است و پوست چـربی دارند می توان این منافذ را مشاهده کرد.

در پوست صورت همه افراد این منافذ وجود دارد، نبایـد هـیچـوقـت به فکر بستن این منافـذ بود، چـون با بستن این منافـذ محـل خـروج این غـدد نیز  بسـته شـده و باعـث ایجاد جـوش صورت می شوند که البته به اشتباه در جـامعه مرسوم است این منافذ را می بندند ولی در حقیقت اینگونه نیست.

با بیان اینکه روشهایی وجود دارد که می توان این منافذ را غیر رویت کرد تا به راحتی دیده نشوند، وقــتی ترشحات چــربی در این منافــذ وجود داشته باشند به علت اکسیده شدن؛ مواد چربی در این منافذ تیره دیده می شود  و راحـت ترین روش این است که این ترشحـات چــربی را به وسـیله شست و شو از بین برد که شستن مکرر با صابونهای ضد جوش به این امر کمک می کنند.

یادآور می شویم که:با استفاده از کرم و ژلهای حاوی AHA که مقداری لایه برداری می کنند می توان این منافـذ را غـیر رویـت کرد که البته روشـهای دیگری از جمله میکرودرم ابریشن و لایه برداری با لیزر نیز وجود دارد.

11

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *