عواملی که باعث ریزش موی سکه ای در مردان می شود

برای مقابله با ریزش موی سکه ای از چه راهکارهایی می توانید کمک بگیرید برخی ترفندهای درمانی خانگی در ادامه این بخش برایتان داریم که می توانند مانع تشدید این عارضه در بدنتان شوند برخی زمینه های جسمی و بیماری ها می توانند باعث بروز طاسی در مردان شوند .

دکتر مجلسی گفت:معمولا ریزش موی سر به دلایل مختلف رخ می‌دهد که عوامل ژنتیکی و هورمونی یکی از این علت‌ها است. اختلال در عملکرد تیروئید، فقر آهن و بیماری‌های مفاصل مثل رماتیسم می‌تواند در ریزش موی سر افراد تاثیر داشته باشد.

 در خصوص شیوع ریزش موی سر در آقایان میتوان گفت: یکی از بیماری‌های شایع در آقایان ریزش موی سر است به طوری که ۷۰ الی ۸۰ درصد آقایان به نوعی در طول زندگی خود ریزش موی سر را تجربه می‌کنند. همچنین ریزش مو در خانم‌ها نیز مشاهده می‌شود اما آمار دقیقی از میزان شیوع آن در خانم‌ها در دسترس نیست.

 در خصوص علل ریزش موی سر معمولا ریزش موی سر به دلایل مختلف رخ می‌دهد که عوامل ژنتیکی و هورمونی یکی از این علت‌ها است. اختلال در عملکرد تیروئید، فقر آهن و بیماری‌های مفاصل مثل رماتیسم می‌تواند در ریزش موی سر افراد تاثیر داشته باشد.

عواملی مانند استرس‌های روزمره، تغذیه نامناسب، خونریزی های شدید و استرس‌های بارداری نیز می‌تواند در ریزش مو و تاسی افراد دخیل باشند. 

دکترمجلسی در خصوص ریزش موی سکه‌ای در ناحیه سر گفت: ریزش موی سکه‌ای از نظر طبقه بندی جزو بیماری‌های مرتبط با سیستم ایمنی بدن تلقی می‌شود. ۵۰ درصد از علل ریزش موی سکه‌ای به صورت ناشناخته هستند اما عواملی مانند استرس‌های روحی روانی، عفونت‌های سینوسی و لثه همچنین عفونت‌های مرتبط با گردن و دندان‌ها را می‌توان از علل ریزش موی سکه‌ای برشمرد. 

وی در خصوص روش‌های درمان این نوع ریزش مو گفت: این ضایعه معمولا به صورت مصرف داروها، تزریق دارو به محل، استفاده از داروهای تنظیم کننده سیستم ایمنی و در برخی مواقع کاشت مو در آن ناحیه انجام می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *